пʼятницю, 19 грудня 2014 р.

Узагальнення досвіду роботи

      
2014 рік
Інформаційний лист

П.І.Б.                                   Калинська Галина Володимирівна

Адреса                                місто Рахів  Закарпатської області            

Телефон                              0680915186

Рік народження                  1965 р.

Освіта                                  вища          

Кваліфікаційна категорія і рік присвоєння    спеціаліст вищої  категорії, 2009 р.

Якими матеріалами представлений досвід, їх точне місцезнаходження             
Опис досвіду з проблеми «Підвищення орфографічної та пунктуаційної грамотності шляхом індивідуалізації навчання» та система уроків з теми «Однорідні члени речення» у 8 класі (знаходиться в Рахівській ЗОШ І-ІІІ ст. №3, РМК управління освіти, молоді та спорту Рахівської РДА)

Інформація про послідовників досвіду        не володію  


четвер, 18 грудня 2014 р.

Опис досвіду з питання: "Підвищення орфографічної та пунктуаційної грамотності учнів шляхом індивідуалізації навчання"



Зміст

Вступ
Розділ І. До таємниці слова
Розділ ІІ. Проблема формування орфографічних навичок
Розділ ІІІ. Засоби підвищення грамотності учнів в системі роботи вчителя-
       словесника
Розділ ІV. Результативність представленого досвіду
Висновки 
Список використаної літератури 
  

Вступ

Сучасна освітня парадигма спрямована на становлення особистості з високим інтелектуальним потенціалом, здатної вчитися і працювати в умовах постійного розширення інформаційного простору, що значною мірою залежить від того, чи вміють школярі самостійно знаходити, переосмислювати, об'єктивно оцінювати інформацію та практично її застосовувати. Основна мета вивчення української мови в загальноосвітніх навчальних закладах України на сучасному етапі полягає у інформуванні національно свідомої, духовно багатої мовної особистості, яка володіє вміннями й навичками вільно, комунікативно виправдано користуватися засобами рідної мови – її стилями, типами, жанрами в усіх видах мовленнєвої діяльності.      

середу, 17 грудня 2014 р.

Урок №7: "Написання суфіксів іменників"

Мета уроку: засвоїти й поглибити знання учнів про іменник як частину мови, зясувати правила вживання букв е, и, і, в суфіксах -ечок, -ечк(а), -ичок,          -ичк(а), -інн(я), -енн(я), -н(я), -инн(я), -ив(о), -ев(о) в іменниках; формувати загально пізнавальні вміння знаходити іменники з указаними суфіксами в текстах, визначати їх роль у реченнях; розвивати творчі вміння використовувати іменники з поданими суфіксами у власних висловлюваннях; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати любов до природи.
Тип уроку: засвоєння нового матеріалу.
Обладнання: мультимедійні матеріали, Українська мова: підручник для 6 кл. загальноосвіт. навч. закл. / О. В. Заболотний, В. В. Заболотний . – К. : Генеза, 2014. – 256 с.


                                  «Хто любить, той легко вчить»
Якщо з українською мовою
в тебе, друже, не все гаразд,
не вважай її примусовою,
полюби, як весною ряст,
Примусова тим, хто цурається,
а хто любить, той легко вчить:
все як пишеться, так вимовляється,
все, як пісня, у ній звучить.
І журлива вона, й піднесена,
Тільки фальш для неї чужа.
В ній душа Шевченка й Лесина,
І Франка бринить душа.

Дмитро Білоус

Презентація уроку: "Написання суфіксів іменників"


вівторок, 16 грудня 2014 р.

Урок №6: "Використання речень з однорідними членами"


     Мета уроку:
         узагальнити і систематизувати знання про однорідні члени    речення;
         простежити використання однорідних членів речення як засобу художньої виразності;
         збагачувати словниковий запас;
         розвивати увагу, логічне мислення;
         виховувати любов до рідної природи, рідного краю.
Обладнання: підручник, програмно-педагогічні засоби «Українська мова для випускників і абітурієнтів, для ділових людей» (авт. Скуратівський Л. В., Шелехова Г. Т., Новосьолова В. І., Кадобянська Н. М., Плетньова Л. В), «Тестові завдання. Українська мова та література».
 Тип уроку: узагальнення і систематизації знань.

понеділок, 15 грудня 2014 р.

Урок №5: "Узагальнюючі слова в реченнях з однорідними членами. Двокрапка і тире при узагальнюючих словах у реченнях з однорідними членами"


Мета: поглибити знання учнів про однорідні члени речення, удосконалити вміння знаходити узагальнюючі слова при них, домогтися засвоєння учнями правил уживання розділових знаків при узагальнюючих словах, сформувати вміння пояснювати розділові знаки в реченнях з однорідними членами за допомогою пунктуаційних правил, розвивати вміння правильно інтонувати речення з однорідними членами при узагальнюючих словах; розвивати навички поширювати речення узагальнюючими словами, будувати висловлювання з використанням узагальнюючих слів; виховувати любов до природи.
Обладнання: підручник, програмно-педагогічні засоби «Українська мова для випускників і абітурієнтів, для ділових людей» (авт. Скуратівський Л. В., Шелехова Г. Т., Новосьолова В. І., Кадобянська Н. М., Плетньова Л. В), «Тестові завдання. Українська мова та література».
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
                                 
Перебіг  уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів
      Перевірка домашнього завдання (заслуховування вправи та дібраних прикладів на правила вживання коми при однорідних членах речення).
III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

суботу, 13 грудня 2014 р.

Урок № 4: "Кома між однорідними членами речення"


Мета: визначити з учнями основні випадки вживання коми в реченнях з однорідними членами, сформувати вміння правильно ставити коми між однорідними членами речення, підпорядковуючи їх пунктуаційним правилам; удосконалити навички інтонування речень з однорідними членами;  розвивати творчі вміння складати речення з однорідними членами речення та використовувати їх в усному та писемному мовленні;     виховувати  любов до природи, до прекрасного в ній.
Обладнання: підручник, програмно-педагогічні засоби «Українська мова для випускників і абітурієнтів, для ділових людей» (авт. Скуратівський Л. В., Шелехова Г. Т., Новосьолова В. І., Кадобянська Н. М., Плетньова Л. В), «Тестові завдання. Українська мова та література».
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
                                 
Перебіг  уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів
     Перевірка домашнього завдання (заслуховування вправи та звязних висловлювань).
III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
     Мотивація навчальної діяльності
     Правила вживання коми між однорідними членами потрібно знати для того, щоб правильно інтонувати ці члени, увиразнювати наше усне мовлення, полегшуючи спілкування, отже, підвищувати культуру як усного, так і писемного мовлення.

середу, 10 грудня 2014 р.

Урок №3: "Однорідні і неоднорідні означення"


Мета: поглибити й систематизувати знання учнів про однорідні і неоднорідні означення, виробити вміння знаходити їх в реченні, правильно розставляти розділові знаки та інтонувати речення з однорідними і неоднорідними означеннями; розвивати творчі вміння складати речення з однорідними і неоднорідними означеннями та використовувати їх в усному та писемному мовленні; виховувати  любов до природи, до прекрасного в ній.
Обладнання: підручник, програмно-педагогічні засоби «Українська мова для випускників і абітурієнтів, для ділових людей» (авт. Скуратівський Л. В., Шелехова Г. Т., Новосьолова В. І., Кадобянська Н. М., Плетньова Л. В), «Тестові завдання. Українська мова та література».
Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції).

Перебіг уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів
     Перевірка домашнього завдання (заслуховування виписаних речень та звязних висловлювань).
III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
Мотивація навчальної діяльності
  Необхідно навчитись розрізняти однорідні і неоднорідні означення з тим, щоб правильно інтонувати речення з цими означеннями і правильно ставити кому при однорідних означеннях.

Презентація уроку: "Однорідні і неоднорідні означення"



Урок №2: "Речення з кількома рядами однорідних членів"


Мета: ознайомити учнів з поняттям  речення з кількома рядами однорідних  членів, сформувати в них вміння й навики знаходити однорідні члени, різні ряди однорідних членів в одному реченні, правильно розставляти розділові знаки та інтонувати речення з кількома рядами однорідних членів речення;
розвивати творчі вміння складати речення  з кількома рядами однорідних членів речення та використовувати їх у процесі складання усних і писемних висловлювань; виховувати  любов до природи, до прекрасного в ній.
Обладнання: підручник, програмно-педагогічні засоби «Українська мова для випускників і абітурієнтів, для ділових людей» (авт. Скуратівський Л. В., Шелехова Г. Т., Новосьолова В. І., Кадобянська Н. М., Плетньова Л. В), «Тестові завдання. Українська мова та література».
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навиків.

Перебіг уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів
     Перевірка домашнього завдання (заслуховування розповідей «Напередодні Різдва» з використанням однорідних членів речення).
III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
      Мотивація навчальної діяльності
Лінгвістичне дослідження з елементами аналізу

Презентація уроку: "Речення з кількома рядами однорідних членів"



вівторок, 9 грудня 2014 р.

Урок №1: "Однорідні члени речення (із сполучниковим, безсполучниковим і змішаним зв’язком)"



Мета: поглибити знання учнів про однорідні члени речення (непоширені і поширені), сформувати  вміння знаходити однорідні члени речення та визначати їх вид, аналізувати звязок між ними (сполучниковий, безсполучниковий та змішаний), правильно розставляти розділові знаки та інтонувати речення з однорідними членами; розвивати творчі вміння складати речення з однорідними членами та використовувати їх в усному та писемному мовленні, навчити моделювати схеми речень з однорідними членами;  виховувати любов до природи.
Обладнання: підручник, програмно-педагогічні засоби «Українська мова для випускників і абітурієнтів, для ділових людей» (авт. Скуратівський Л. В., Шелехова Г. Т., Новосьолова В. І., Кадобянська Н. М., Плетньова Л. В), «Тестові завдання. Українська мова та література».
Тип уроку: урок засвоєння нових знань (з елементами проблемного викладу).

Перебіг уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація чуттєвого досвіду та опорних знань
Ø     Прочитайте речення, вкажіть в них слова, що відповідають на одне й те саме запитання та відносяться до одного слова в реченні. Якими членами речення є ці слова?
1.    І зорі, і птиці, і трави з зорею вітають мене (В. Сосюра).
2.    Заспівали, защебетали пташки (М. Вовчок).
3.    Тихі, ніжні зорі спадали з неба (Леся Українка).
4.    Блискуче зелене листя барвінку не в’яне ні взимку, ні влітку, а навесні звеселяє очі блакитними зірочками цвіту. (З календаря).

Презентація уроку: "Однорідні члени речення із сполучниковим, безсполучниковим і змішаним зв"язком"